iAuto nr 150
To już 150 wydanie cyfrowego magazynu motoryzacyjnego.
W najnowszym iAuto przeczytacie:
- Strona 3.
Retrofity LED zakazane
Instytut Techniki Samochodowej
Moda na światła samochodowe typu LED nie ustaje. Wraz z nią popularność zyskują także nielegalne źródła światła montowane w reflektorach fabrycznie przystosowanych do żarówek halogenowych. Powód? Wiara, że poprawi się widoczność przez wykorzystanie najnowszych technologii. Jednak, czy tak jest w rzeczywistości?
- Strona 5.
Honda z hybrydą
Anna Lubertowicz-Sztorc
Jeździłam Hondą CR-V Hybrid. To największy SUV Hondy, jeden z ulubionych na polskim rynku samochodów z segmentu C. Ja miałam do dyspozycji najciekawszą wersję tego auta z układem hybrydowym i napędem na wszystkie koła. Poza tym zawsze ceniłam Hondę za wszechstronność, funkcjonalność i design. Jak było tym razem?
- Strona 8
Miejskie cacko
Michał Pawlik
Nissan Micra po Europie jeździ już niemal czterdzieści lat. Skonstruowana aby konkurować z Hondą City, od zawsze była pozycjonowana jako autko miejskie. Oferowana obecnie to piąta generacja modelu, z pierwszą łączy ją jedynie przeznaczenie – małe auto miejskie. No to przynajmniej z parkowaniem nie będę miał problemów – pomyślałem wsiadając do Nissana Micry.
- Strona 12
Na miarę potrzeb
Anna Lubertowicz-Sztorc
Suzuki S-Cross to samochód który urzekł mnie swoją… naturalnością. Nie puszy się, nie pręży, niczego nie udaje i nie chce udowadniać, że jest najlepszy!
- Strona 15
Siemiorka story
Robert M. Kondracki
Suzuki S-Cross to samochód który urzekł mnie swoją… naturalnością. Nie puszy się, nie pręży, niczego nie udaje i nie chce udowadniać, że jest najlepszy!
- Strona 24
Hucpa I zera
Robert M. Kondracki
Dużo było entuzjastycznych wypowiedzi na temat polskiego samochodu elektrycznego więc i ja chciałbym zabrać w tej sprawie głos. Podkreślam, że samochodu, bo pojazdy elektryczne (np. Melex czy wózki transportowe spotykane kiedyś na stacjach PKP) produkowano już za najciemniejszej Komuny, a nie wypada dzisiaj o tym przypominać. Skoro zatem Polska, kraj w którym nawet produkcja rowerów upadła, zamierza stawić czoła konkurencji w postaci chociażby Tesli, to przyjrzyjmy się sprawie.
- Strona 26
Idzie zima, albo nie idzie
Mirosław Rutkowski
Jeszcze kilka lat temu już w listopadzie było trochę mrozu, był śnieg, krótko mówiąc zaczynała się zima. W tym roku kierowcom aura sprzyja, ot, raz czy dwa nad ranem zdarzyły się zaszronione szyby… Ale to nie oznacza, że zimy nie będzie. A skoro tak, to warto samochód na ten trudniejszy czas przygotować.
- Strona 30
Samochody ekskluzywne w PRL
Tomasz Szczerbicki
W latach 50., 60. i 70., samochody ekskluzywne i sportowe, na zachodnioeuropejskim poziomie, były u nas zjawiskiem rzadko spotykanym. W dużych miastach czasami można je było zobaczyć na parkingach przy hotelach posiadających trzy lub cztery gwiazdki. W tym czasie w Polsce szczytem „ekskluzywności rodem z zachodu” były najtańsze modele Forda, Opla czy Volkswagena.
- Strona 33
Góry, sport i samochody
Aleksander Żyzny
W biblioteczce Auto Klubu Dziennikarzy Polskich pojawiła się nowa pozycja. Tym razem dotyczy mniej znanej dyscypliny sportu samochodowego – wyścigów górskich.
- Strona 38
Polacy jadą na Dakar
Ponad 7,5 tysiąca kilometrów w dwanaście dni – to zadanie do wykonania dla zawodników, w tym z ORLEN Team, startujących w 43. edycji Rajdu Dakar. Najlepsi polscy kierowcy zapowiadają pełną gotowość do startu i walkę o czołowe miejsca.
- Strona 41
Kalendarium pod redakcją Macieja Rzońcy
Wydarzenia i rocznice: grudzień 2020